FC Jazz hakee talenttivalmentajaa
28.6.2019 14:18 Uutiset / Pääsivusto

FC Jazz hakee talenttivalmentajaa

Palloliitto on vuodesta 2014 myöntänyt seuroille talenttivalmennustukea, jonka tavoitteena on seuran lahjakkaimpien pelaajien valmennuksen sekä laadukkaan arjen varmistaminen ja täten pelaajien kehittäminen edustusjoukkueisiin ja kansainvälisille kentille.

Palloliitto on myöntänyt FC Jazzille talenttivalmennustukea vuosille 2020-2021 ja nyt seura hakee tuohon pestiin huippuosaajaa pelaajakehitystiiminsä vahvistukseksi. Nykyinen talenttivalmentaja Miro Varhelahti siirtyy vuodenvaihteessa seuran sisällä muihin tehtäviin. Etsimme valmentajaa, jonka toimintatavat kohtaavat FC Jazzin arvojen kanssa, jolla on intohimoa jalkapalloa ja valmentamista kohtaan, jolla on kyky johtaa omaa työntekoaan ammattimaisesti, työskennellä tiimissä, halu kehittää itseään ja toimintaympäristöään sekä huippuluokan sisältöosaamista kokonaisvaltaisen pelaajakehityksen toteuttamiseksi.

Minimivaatimus valmentajakoulutuksen osalta on UEFA A-lisenssi.

Vapaamuotoiset hakemukset palkkatoiveineen + CV:n voi lähettää nykyiselle talenttivalmentajalle Miro Varhelahdelle ja seuran hallituksen puheenjohtajalle Jarkko Westerlundille, osoitteisiin miro.varhelahti@fcjazz.com ja jarkko.westerlund@fcjazz.com. Hakuaika päättyy sunnuntaina 14.7.

Lisätietoja tehtävästä voit sähköpostien ohella kysyä Miro Varhelahdelta myös puhelimitse 0445449625 seuraavina ajankohtina:

1.7. klo 10:00-20:00

2.7. klo 10:00-16:00

11.7. klo 10:00-20:00

12.7. klo 10:00-16:00


   
Lisää uutisia
FC Jazz
«  Tammikuu   »
Kategoriat